Weber Genesis II E-310 stálice mezi plynovými grily

První gril Weber byl představen již před 70 lety. Tehdy se jednalo se o kotlový gril na dřevěné uhlí, a od té doby společnost Weber ušla dlouhou cestu, během které představila celou řadu inovací. Ať už se týkaly grilů na dřevěné uhlí, plynových nebo elektrických, stále platí, že značka Weber je zárukou spolehlivosti a kvality. Weber Genesis II E-310 není výjimkou.

Jedná se o stálici mezi plynovými grily – spolehlivě drží teplotu uvnitř grilu, snadno se čistí a disponuje velkou grilovací plochou, která poskytne dostatek místa pro grilování s rodinou nebo přáteli.

Nejdůležitějším aspektem každého plynového grilu je jeho schopnost produkovat a udržovat teplo. Pokud gril produkuje vysoké teploty, ale nedokáže je trvale udržet, musí se plameny udržovat na vysoké úrovni, což obvykle vede k tomu, že se vnější strana masa opeče příliš rychle a vysuší. Pro tento gril to však není problém. Disponuje 3 hořáky, které dokáží teplo rovnoměrně rozprostřít po celé grilovací ploše. Pro dosažení teploty 300 stupňů potřebuje zhruba 7-10 minut.

Weber Genesis II E-310   Weber Genesis II E-310

Grilovací plocha grilu Genesis II E-310 se skládá ze tří částí, které jsou vyrobeny z porcelánem smaltovaných litin. Litina udrží teplo efektivněji a déle než rošt z nerezové oceli, a navíc vám poskytne nádhernou vypálenou mřížku. Rošty z litiny se oproti těm nerezovým také mnohem snadněji čistí. Celková grilovací plocha disponuje rozměry 68 x 48 cm, což je dostatečný prostor pro umístění až neuvěřitelných 24 hamburgerů vedle sebe. Jedná se o opravdu velkou grilovací plochu pro model se třemi hořáky. Když není pokrytý hamburgery, zvládne tento gril žebírka nebo steaky, a to včetně grilované zeleniny jako přílohy. V případě, že si chcete užívat bezstarostnost chytrého grilování, stačí si dokoupit Weber Connect Smart Grilling Hub. Jedná se o odpověď na vždy perfektně ugrilované jídlo. Termosonda připojená k aplikaci umožňuje od začátku až do konce monitorovat propečenost masa a vy si jen užíváte dokonalého výsledku.

Weber Connect     Weber Genesis II E-310

Gril působí stabilním dojmem, který všechno zvládne. Boční police jsou robustní a na každé straně jsou vybaveny 3 háčky pro grilovací příslušenství. Elegantní otevřený design vozíku navíc poskytuje další prostor pro uložení věcí. O snadnější manipulaci se postarají kolečka, kterými je gril vybaven. Lahve s plynem je uložena vedle grilu, a přitom je jeho součástí, což je při manipulaci také výhodou.

Snad jediným nedostatkem, který bychom mu dokázali vytknout, je absence bočního hořáku pro přípravu omáček a dochucovadel.