Weber – více než 65 let inovací

Weber time

1952   George Stephen starší rozpůlil kovovou bóji, přidal větrací otvory a nohy a vyrobil tak unikátní Weber kotlový gril, který nabízel oproti ostatním dostupným grilům na dřevěné uhlí mnohá vylepšení. Většina z těchto modelů byla prodána na chicagském metropolitním trhu v letech 1952 až 1954.

 

1961   Myšlenkou modelu Weber Smokey Joe bylo poskytnout spotřebitelům gril Weber menší velikosti tak, aby ho mohli jednoduše využít při kempování, rybaření nebo pobytu na pláži. Jeho maloobchodní cena byla v té době 12,95$.

 

1971   První plynový gril Weber byl představen již v roce 1971 a zahájil neutuchající boj, který trvá dodnes. Nadšenci se dělí na dva tábory – dřevěné uhlí a plyn. Ve skutečnosti se Weber nestaví ani na jednu stranu, snaží se najít vždy konkrétní typ a model určený na míru zákazníkovi tak, aby byl spokojen.

 

1985   V roce 1985 se Weber zaměřil na výrobu vylepšeného plynového grilu obdélníkového tvaru. Jednalo se o revoluční modelovou řadu Genesis® - patentovaný systém grilování, který prakticky eliminoval vzplanutí a poskytoval rovnoměrné teplo v celém prostoru grilu. Genesis® se stal vlajkovou lodí větších plynových grilů.

 

1990   Bylo na čase, aby se grilování stalo čistou záležitostí. A to se díky novému grilu Weber Performer zaručeně podařilo. Vzhledem k rychlému a snadnému zapalování dřevěného uhlí s pohodlím plynového asistenta začali nadšenci dřevěného uhlí grilovat mnohem častěji.

 

1995   Na trh přichází nová řada plynových grilů Weber Spirit®, která je určena pro obyvatele bytů s terasou nebo rodinných domů s menší zahradou.

 

1999   V roce 1999 přináší Weber na trh to nejlepší pro všechny milovníky plynového grilování – jedná se o prémiovou sérii Weber Summit® znamenající luxus v plynovém grilování. V tomto roce zároveň vychází první Weber kuchařka: Weber´s Art of the Grill.

 

2003   S narůstající oblibou plynových grilů roste poptávka po jejich menších variantách, které by byly vhodné do města nebo na cesty. Výsledkem je řada plynových grilů Weber Q, které disponují nejen zdokonaleným systémem hořáků, ale také patentovanými rošty. Jednotlivé komponenty těchto grilů jsou vyrobeny z lehkým, ale přesto velice odolných materiálů.

 

2016   Inovativní design a neomezený potenciál – to je základní charakteristika grilů na dřevěné uhlí řady Weber Summit®. Společně s tímto grilem si dokážete připravit perfektní steak, ugrilovat celé kuře nebo přeměnit svůj gril na udírnu a překvapit svou rodinu lákavými žebry. V kombinaci s iGrillem se Vám otevírají neomezené možnosti.

 

2017   Po úspěchu produktové řady plynových grilů Genesis přichází Weber s jejich inovací v podobě Weber Genesis® II. Jedná se o vůbec první řadu plynových grilů Weber, které mají možnost od 2 do 6 hořáků a dokážou tak uspokojit potřeby více zákazníků po celém světě.

 

2019   Weber SmokeFire je do detailu promyšlený a skvěle navržený gril pro "grilmastery", kterým záleží na výsledné dokonalé chuti. S vestavěným Weber Connect nabízí spojení pohodlného grilování se 100 % kontrolou. Můžete udit i grilovat za vysokých teplot a všechno mezitím. Prostě pokaždé perfektní jídlo ve všech situacích.